Beton przebył długą drogę od „zwykłego”, „szarego” by stać się architektonicznym. Minęło wiele lat i potrzeba było olbrzymiej trans-formacji by przejść od „betonowych osiedli” do architektury betonowej przez duże A.
Obecnie konstrukcje w których stosowany jest beton architektoniczny, coraz częściej stanowią wyzwanie dla Wykonawców. Przy użyciu betonu architektonicznego powstają nie tylko obiekty użyteczności publicznej, biurowce, domki indywidualne, ale również obiekty drogowe i mostowe. Sukces przy wykonywaniu konstrukcji betonowych z zastosowaniem betonu architektonicznego zależy od starań wszystkich grup uczestniczących w tym skomplikowanym procesie budowlanym. Efekt końcowy jest w równym stopniu wynikiem pracy architekta, projektanta, dostawcy deskowań, dostawcy mieszanki betonowej jak i wykonawcy.
Celem szkolenia jest przybliżenie informacji, wszystkim osobom biorącym udział w procesie wykonywania a raczej tworzenia konstrukcji z betonu architektonicznego, które pozwolą na jak najlepsze zaprojektowanie i wykonanie takiej konstrukcji.
Szeroki zakres szkolenia został tak dobrany, by każdy z uczestników posiadł wystarczająca wiedzę niezbędną w komunikacji między poszczególnymi uczestnikami procesu.
Zakres szkolenia:
- polskie i światowe normy i specyfikacje dla betonu architektonicznego
- podstawowe definicje
- metody uzyskiwania powierzchni
- deskowania i ich wpływ na powierzchnię
- projektowanie i błędy projektowe
- podstawowe błędy wykonawcze
- naprawy powierzchni
- projektowania mieszanki,
- barwienia betonu,
- układania i zagęszczania,
- pielęgnacja,
- zabezpieczania powierzchni,
- zasady użycia środków antyadhezyjnych,
- wpływa warunków atmosferycznych,
- samozagęszczalny beton architektoniczny
- ocena i odbiór betonu architektonicznego.
Miejsce szkolenia:
Centrum Konferencyjno-Apartamentowe „Mrówka”, ul. Przekorna 33, 02-971 Warszawa;
www.cka-mrowka.pl